Výber skríň a šatníkov je na trhu dostatočný . V rôznom prevedení, kvalite a aj rozmerov. Ak navštívite nejakú špecializovanú predajňu nábytku, určite si z ich ponuky niečo vyberiete a niektorá skriňa vám doslova padne do oka. A hneď ju aj vyplatíte a necháte dopraviť domov. Až doma potom zistíte, že sa vám nový kus nábytku akosi nevie začleniť do interiéru vašej miestnosti, kde ju chcete umiestniť. Presúvate ju z miesta na miesto, až nakoniec občas skončí vo výklenku, kde pôvodne ste ju ani nechceli mať. Dosť neprakticky hneď vedľa botníka plnom topánok a prezuviek.
Samozrejme, že nie každý z nás je bytovým dizajnérom a nerobíme si pred obyčajnou kúpu novej skrine nový návrh nášho interiéru izby, ale zmerať si krajčírskym metrom priestor jej umiestnenia asi zvládne každý mierne rozhľadený človek. Zmerajte starostlivo predpokladaný priestor pre skriňu. Pamätajte na to, že žiadna stena nie je absolútne rovná, preto aj pre vstavané skrine počítajte s rezervou na určité nerovnosti. Skrine by nemali byť v blízkosti radiátorov. Nenechajte bez povšimnutia ani dvere a okná. Kvôli odvzdušneniu a manipulovaniu by mali byť skrine prístupné aj z boku.
Aby nám naozaj nová skriňa dobre slúžila, sústreďte sa aj na to, čo v nej budete uchovávať. Správna skriňa musí mať dostatočný priestor pre uloženie oblečenia a vecí, ktoré tam potrebujete skladovať. Či už bude určená hlavne pre dámsky odev, pánske oblečenie alebo to bude dokonca miesto bezpečného uloženia drahších najnovších módnych doplnkov a ošatenia. Pre skladovanie oblečenia na ramienku záleží, či je šatníková tyč rovnobežná so zadnou časťou, hĺbka by teda mala byť cca 60 cm. Ak máte tyč kolmú na chrbát skrine, tak voľte radšej tyč výsuvnú. Tu sa hĺbka skrine riadi skôr hĺbkou zložených tričiek a charakterom pánskych odevov.
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.