Pretože väčšina kúpeľní nie je kvôli nedostatočnému vetraniu vhodná pre sušenie mokrých vecí, klasické šnúry na bielizeň takmer úplne nahradili sušiaky. Ako vybrať ten správny, ktorý vám usuší zmáčané uteráky, nie je až taká veda. Výber na trhu je veľký, od tých najjednoduchších sušiakov na ručníky, prenosné skladacie sušiaky alebo čoraz obľúbenejšie stropný sušiak na prádlo.
Mnohí sa rozhodnú pre kúpu prenosného sušiaku, ktorý je praktickou voľbou. Môžete ho podľa počasia alebo možností premiestňovať po byte alebo balkóne. Pokiaľ ho momentálne nepotrebujete, stačí ho zložiť a zasunúť do úložných priestorov, aby vám v byte zbytočne neprekážal. Tie nákladnejšie mávajú väčšiu nosnosť a vážia okolo troch kilogramov. Hmotnosť je dôležitá najmä, ak so sušiakom často manipulujete. Dôležitá je tiež ich kapacita. Niektoré sušiaky ponúkajú napríklad len desať metrov na vešanie. Možno lepším riešenim alebo doplnkovým je inštalácia stropného sušiaka.
Dobrou voľbou sú tiež stropné sušiaky, ktoré tvoria akési tyčky, na ktoré uteráky či ďalšie bielizeň zavesíte, a tiež kladka na vyťahovanie. V princípe kopírujú pôvodnej šnúry, ale majú oproti nim tú výhodu, že pri vešaní bielizne nemusíte liezť na hranu vane, aby ste dosiahli až dozadu. Zavesené prádlo možno vytiahnuť až k stropu, takže pri umývaní alebo sprchovaní neprekáža. A ako vlastne stropné sušiaky fungujú? Šnúry spustíte presne do takej výšky, aby ste na ne pohodlne dosiahli, bielizeň zavesíte a potom ho vytiahnete až pod strop. Sušiak vám pomôže využiť priestor vo vašej kúpeľni, chodbe, terase, na balkóne s maximálnym pohodlím. Bielizeň visí pri strope, kde oveľa menej prekáža v porovnaní so skladacím sušiakom. Ovládanie stropného sušiaka na prádlo nie je zložité. S pomocou kladky sa bielizeň ľahko vytiahne hore až k stropu. Výšku, v ktorej sa bielizeň bude nachádzať si zvolíte sami pomocou uzlíkov, ktoré si vytvoríte na vytiahnutej šnúre.