Súostrovie Seychely sa rozprestiera na južnej pologuli v Indickom oceáne. Jednotlivé ostrovy a ostrovčeky sú rozosiate východne od afrického pobrežia Kene a Tanzánie a severovýchodne od známeho ostrova Madagaskar. Poloha súostrovia v blízkosti rovníka zabezpečuje teplú klímu po celý rok. Navyše sa Seychely nachádzajú mimo oblasti výskytu cyklónov. Sú preto ideálnou celoročnou turistickou destináciou. Ide len o to, ktorý monzún práve ovplyvňuje počasie na ostrovoch. Od decembra do marca ovplyvňujú ostrovy teplé a vlhké pasáty. Najviac zrážok spadne počas januára a februára.
Z celkového počtu viac ako stovky ostrovov tvoriacich Seychelskú republiku, je ich okolo 40 žulového pôvodu. Je to niečo výnimočné, pretože patria k jediným žulovým oceánskym ostrovom na svete! Kedysi dávno sa odtrhli od prakontinentu a milióny rokov potom putovali naprieč oceánom. Zvyšné ostrovy vznikli činnosťou korálov alebo vulkánov. Väčšina žulových ostrovov, ku ktorým patrí aj najväčší ostrov Mahé a okolo neho sústredené ostrovy, patria medzi Vnútorné ostrovy (Inner islands). Vonkajšie ostrovy (Outer islands) sa nachádzajú aj do vzdialenosti stoviek kilometrov od ostrova Mahé.
Aj keď sa sem môžete vydať v podstate kedykoľvek, niektoré obdobia sú na prevádzkovanie rôznych aktivít vhodnejšie ako iné. Prechodné obdobia okolo apríla resp. novembra sú vďaka pokojnému moru a dobrej viditeľnosti vhodné pre plávanie, šnorchlovanie a potápanie. V suchšom období možno podnikať pešie túry. Obdobie s vanúcimi silnejšími vetrami je možné využiť na surfovanie. Ak chcete zažiť neopakovateľnú atmosféru tradičných osláv a bližšie spoznať kreolskou kultúru, naplánujte si cestu na Seychely počas októbrového sviatku Festival Kreol.
Vo vodách v okolí Seychel žije vyše 1000 druhov rýb, takže s potápačskou maskou na tvári je naozaj na čo sa pozerať. Od augusta do októbra migrujú okolo ostrovov obrie žraloky veľrybie, jedny z najväčších rýb sveta. Seychely vďaka svojej izolovanej polohe majú také druhy rastlín a živočíchov, ktoré nenájdete nikde inde vo svete.