Obdobie letných dovoleniek je konečne tu a s tým prichádza aj jedna nemilá činnosť, ktorú asi nikto z nás nemá rád a tým je balenie kufra. O to väčší stres z toho máte, ak vlastne ešte žiadny cestovný kufor nevlastníte a nemáte ani najmenšiu predstavu o tom, ako ho vybrať. Aký veľký by mal kufor byť a koľko by mal vážiť? Z akého materiálu by mal byť vyrobený? Výber vhodného kufra nie je vôbec taký jednoduchý ako by sa mohlo zdať a treba si uvedomiť, že ho nekupujete na jedno či dve použitia, ale na dobu niekoľkých rokov dopredu, preto ak chcete, aby vám slúžil k spokojnosti, musíte si dať na jeho výbere naozaj záležať.
Jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré musíte pri kúpe cestovného kufra zvážiť, je predovšetkým jeho veľkosť. Žiadna univerzálna rada tu nezaznie, pretože kým niekto potrebuje kufor malých rozmerov, druhý potrebuje minimálne raz taký veľký a tak ďalej. Dôležité je uvedomiť si na aké cesty budete cestovný kufor využívať, pretože je rozdiel či idete na krátku pracovnú cestu alebo na dvojtýždňovú rodinnú dovolenku. Samozrejme neberte ani priveľký kufor, pretože ak jeho objem plne nevyužijete, potom vám bude akurát tak na obtiaž, nehovoriac o tom, že bude aj zbytočne ťažký. Váha je totiž ďalším dôležitým parametrom, najmä pri cestovaní lietadlom, kde sa každý jeden gram navyše počíta. Našťastie sa dnes už cestovné kufre vyrábajú zo super ľahkých, no zároveň odolných a pevných materiálov, vďaka čomu môže mať aj veľký a priestranný kufor minimálnu váhu.
Keď ľudia vyberajú cestovný kufor, veľkú dilemu majú aj pri voľbe vhodného materiálu. Najčastejšie v obchodoch nájdete textilné kufre, ktorých výhodou je ich nižšia hmotnosť, no ich obsah je pri prevážaní náchylnejší na poškodenie, čomu sa len ťažko dá zabrániť. Lepšiu ochranu preto ponúka pevný škrupinový cestovný kufor. A aké výhody môžete čakať? Okrem toho, že sa nemusíte báť o pokrčenie prevážaného oblečenia je tento typ kufra aj ľahko umývateľný a hlavne nepremokavý – takže vaše veci ostanú dokonale suché aj v tom najhoršom daždi.