Najstaršie štáty na území dnešného Thajska vznikali v jeho južnej časti okolo prelomu nášho letopočtu. Postupne sem striedavo zasahovala moc Angkorskej ríše s významným centrom v Lopburi a zároveň sa sem postupne šírilo thajské obyvateľstvo. V priebehu 13. stor. vzniklo v severnej časti krajiny niekoľko thajských štátov. Najvýznamnejším bol Sukhothaj, ktorý je považovaný za prvý oficiálny thajský štát. V roku 1350 bol založený nový štátny útvar Ajutthaja. Napokon sa utvorilo thajskej kráľovstvo Siam v podstate so súčasnými hranicami, Prispela k tomu aj ústretová politika jednotlivých thajských panovníkov voči prenikajúcim koloniálnym mocnostiam Veľkej Británie a Francúzska. Až v roku 1949 bolo Siamské kráľovstvo premenované na Thajsko. Miesto, kde ľudia radi trávia dovolenky.
Pod siamskými dvojčatami medicína chápe dvojčatá, ktoré sa počas ranného embryonálneho obdobia kompletne od seba neoddelili. Po narodení sú spolu zrastené, a to väčšinou na hrudníkovej alebo krížovej kosti. Takéto známe označenie vývojovej anomálie pôvodne pochádza z dvojčiat Eng a Chang Bunker z Thajska, ktoré sa narodili v roku l881. Boli spolu zrastené od hrudníkovej kosti až po pupok. Na svoje živobytie si zarábali na jarmokoch a cirkusch, hlavne v USA. Obaja bratia dosiahli doteraz najvyšší vek siamských dvojčiat. Žili takto spojení neuveriteľných 63 rokov.
K prvým vyobrazeniam znázorňujúcim siamské dvojčatá patria neolitické mramorové sochy z Anatólie zhotovené z mramoru. Známe sú aj kresby na skalách v Austrálii, sochy z ostrovov v Tichom oceáne a peruánska keramika z Mochicy s touto tematikou. Boh Janus z rímskej mytológie s dvomi tvárami sa môže považovať za symbolické zobrazenie siamských dvojčiat. V kresťanskom stredoveku sa na takéto pôrody nepozeralo s pochopením. Bol to následok mileneckého vzťahu s diablom. Preto boli tieto nešťastné matky väčšinou upaľované. Prvé úspešné oddelenie na hlave zrastených detí sa uskutočnilo nakoniec nie v Thajsku, ale v roku 1952 v nemocnici Mount Sinai v Clevelande v USA.